Jump to content

15 Mayıs'tan itibaren WhatsApp'ı kullanamayacagız!


Recommended Posts

Şubat ayında yaşanan bir WhatsApp krizi vardı dünyada, hatırladınız mı?

Delete-WhatsApp-message.jpg

Hani WhatsApp, yazışmalarınızı, içindeki foto, video dahil herşeyi Facebook'ta 3.taraf şirketlere paylaşacaktı, yeni sundukları daha doğrusu zorladıkları şart ile.

Ama zorla güzellik olmadı ve millet WhatsApp'ı silip Telegram ve Signal kurmaya başladı. Bu tepkilerden sonra kararını 15 Mayıs'a erteleyen WhatsApp'ın sitesinde güncel olarak aşağıdaki yazı yazmakta an olarak:

########

15 MAYIS'TA NE OLACAK?

Değişiklikleri kendi hızınıza ve rahatınıza göre gözden geçirmeniz için size yeterli zaman sağlamak amacıyla, yürürlüğe girme tarihini 15 Mayıs'a kadar uzattık.  O zamana kadar kabul etmezseniz, WhatsApp hesabınızı silmeyecektir.  Ancak, kabul edene kadar WhatsApp'ın tam işlevselliğine sahip olmayacaksınız.  Kısa bir süre için aramaları ve bildirimleri alabileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya gönderemeyeceksiniz.

#########

Bu da demektir ki WhatsApp'ı, normal bir telefondan bile daha az özellikte kullanabilecek, sadece arama yapabileceksiniz veya arama da yapamayıp sadece bu şartı kabul eden kişilerden aramaları kabul edeceksiniz.(Çünkü tam bi açıklama yapılmamış bu konuda da)

Hal böyleyken WhatsApp'i silenler ara vermişti, belki WhatsApp fikrini değiştirir de bu tarihe kadar zorunlu şartından vazgeçer diye ama nitekim öyle olmamış.

Belli ki 15 Mayıs'tan itibaren dünyada yine yeniden WhatsApp silinmeye başlayacak ve insanlar daha güvenli olan Telegram ile Sizden daha az izin isteyen Signal'e geçmeye devam edecek...

Link to comment
Share on other sites

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer içerik

  • Yazan: Feneroin
   Bildiğimiz üzere WhatsApp'ın zorunlu dayatmasının ardından bir çok kişi WhatsApp'ı sildi ve sonrasında yok yere özellikle Türkiye'de "WhatsApp geri adım attı" gibi dedikodular türedi net aleminde ama böyle bir şey yok, tamamen uydurma.

   Dün ise resmi ağızlardan gelen bilgiye göre WhatsApp'ı kullanabilmek için zorunlu kıldıkları şartı kabul etmek için belirledikleri son gün olan 8 Şubat'ı, 15 Mayıs'a ertelediler.
   Peki neden? Çünkü "Zorla beceremedik, seve seve yaptıracağız" derdine düştüler. Şimdiden "Verilerinizi kimseyle paylaşmayacağız" diye reklam yapmaya başladılar. Madem öyle, WhatsApp'ı kullanabilmek için olan şartlardan birinde neden "Mesaj içeriğinizi Facebook'ta şirketlere verebileceğiz" var halen ve kabul etmezsek WhatsApp'ı kullanamıyoruz?
   Bu dayatma, şimdiye kadar hiç bir uygulamada yok. Özellille en büyük rakibi Telegram bunu belirtiyor "Verilerinizi asla kimseyle paylaşmayacağız" diyerek.
   Kısaca; kanmayın arkadaşlar, pabuç bırakmayın bunlara. İnternette dolaşan "WhatsApp geri adım attı" yalanlarına da aldamayın. Olmazsa olmaz diye bir şey yok. Sileriz gideriz. En büyük rakibi Telegram'ın, WhatsApp'tan daha çok özelliği var üstelik ve dünyanın en güvenli mesajlaşma uygulaması.
   Telegram'a özel konuyu ise aşağıdaki başlığa tıklayarak oluyabilirsiniz:
    
×
×
 • Create New...

Önemli bilgi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik poliçesini inceleyebilirsiniz.