Jump to content
NetObur

Huawei: "Türkiye, Çin-Avrupa ilişkilerini geliştirmek için faydalı bir ülke"


Recommended Posts

Huawei geçtiğimiz günlerde Türkiye'yi Çin-Avrupa ilişkilerinin genişletilmesi açısından faydalı bir kapı olarak gördüğünü belirtmişti.  Teknoloji devi, Pekin'deki Çin-Avrupa Liderlik Forumu'nda da bu noktayı korudu ve bu konuyla ilgili birkaç noktaya daha değindi.

Edinilen bilgiye göre Huawei, 'Türkiye: Yatırımların Yeni Destinasyonu' isimli etkinlikte özel bir bölüm düzenledi. Çinli şirket, Türkiye'yi Avrupa'da iş hacmini genişletecek önemli ülkelerden biri olarak gördüğünü belirtiyor.

Huawei-Turkey.jpg

Ayrıca Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği Baş Ticaret Müşaviri Atakan Özdemir, Türkiye'nin coğrafi koşullarının Çinli şirketler için ne kadar verimli olduğunu anlattı.

Türkiye, geniş kara taşımacılığı, gelişmiş limanları ve Avrupa'ya bağlanan sistematik altyapılarıyla tanınmaktadır.  Bu arada herhangi bir düzenlemeye bağlı olmayan serbest ticaret anlaşmaları da Huawei'nin Avrupa'daki işlerini sürdürmesine kolaylıkla yardımcı olabilir.

Öte yandan Türkiye'nin yurt dışı pazarına göre daha uygun fiyata ürün ve ekipman sunması yine Huawei için bir artı.  Şu ana kadar Türkiye, 28 civarında ülkeyle serbest ticaret anlaşması imzaladı.

Huawei sürekli olarak şirketin küresel pazarda ayaklarını sağlamlaştırmasına yardımcı olabilecek yeni ortaklarla tanışıyor.  Sonuç olarak Türkiye, Huawei'nin Çin-Avrupa ilişkilerini zenginleştirmesi ve bölgedeki ticari gelirini artırması açısından faydalı bir adım olacak.

Link to comment
Share on other sites

  • Yanıtlar 0
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Önemli bilgi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik poliçesini inceleyebilirsiniz.