Jump to content
NetObur

Recommended Posts

Teknolojinin gelişmeye devam etmesi ile beraber geleceğin mesleği olarak görülen yazılıma ilgi oldukça artmaya başladı.

Bu ilgi genellikle gençlerden geliyor. Peki sizce yazılım ne? Yazılımın tanımı kısacası: bir programa veya bir sisteme ne yapmasını söyleyen komut sistemidir. Bu komut sisteminin özel dilleri vardır. Bu diller genellikle; python, html, css, c++, php, java ve node.js. Bunlar en çok kullanılan dillerdir. Dünya genelinde 150’den fazla yazılım dili olması yazılım alanında çeşitlilik sağlıyor.

Çoğu genç her ne kadar yazılım öğrenmek istesede kolay olmuyor. Genellikle tam detay veren kursları ve dokümanları ücretsiz bir şekilde bulmak oldukça zor. Bu dokümanlara genellikle udemy üzerinden ulaşabiliyoruz. Udemy aslında öğretmen ve öğrenciyi bir araya getiren platform. Bazı öğretmenler küçük ücretler karşılığında kurs verirken, bazı öğretmenler ücretsiz bir şekilde ders veriyor.

Biz bu konuda yazılım öğrenmek isteyen kişiler için tamamen ücretsiz olan udemy yazılım kurslarını tanıtacağız.

ücretsiz yazılım kursu

Java ile Programlamaya Giriş 1

Eğer java öğrenmek istiyorsanız bu kurs size gayet uyumlu. Kursun eğitmeni olan Volkan İstek işinde gayet tecrübeli bir kişidir. İlk kursunu ücretsiz olarak yayınlasa’da kursun 2. Bölümünde ücrete tabi tutmuş durumda. Kurs linki

Java ile Programlama ve OOP Mantığı

Kursun eğitmeni olan Ahmet Buğra Çakıcı yazılım ile lisede tanışmış. İlgisi olduğunu fark edince üzerine koya koya kendi geliştirmiştir.  Bizlere ücretsiz olarak sunduğu bu kursunda java dilini öğrenip oop mantığını çözeceğiz.  Şu anda kursun toplam 17.299 öğrencisi bulunuyor. Kurs Linki

Java İle Nesne Tabanlı Programlama Temelleri

Kursun eğitmeni olan İsa Acer işinde oldukça başarılı ve tecrübeli bir isimdir. Çoğu yazılım dilimine hakim olması ile mükemmel bir anlatım özelliğine sahip. Kursunun şu anda 2.279 öğrencisi bulunur iken, eğitmenin toplam öğrenci sayısı 10.000 kişidir. Kurs Linki

Şimdi ise bizlerin işine en çok yaracak olan html dili için kurs tavsiyelerine gelelim.

ücretsiz yazılım kursu

Bir Saatte Html Öğren

Bu kursun eğitmeni ise udemy üzerinde bulunan ücretsiz yazılım kursları arasındaki en iyi eğitmen diyebiliriz. Eğitmenin şu an bu kursunda sadece 35.000 kişi kayıtlı. Eğitmen sizlere bu kursta 1 saat içinde temel html’i öğretmeyi vaat ediyor. Eğitmenin toplam udemy üzerinde +60.000 öğrencisi bulunurken,14 adet kursu bulunuyor. Sizde bu kurs sayesinde kolaylıkla temel html öğrenebileceksiniz. Kurs Linki

Detaylı HTML ve CSS Eğitim Seti

Bu kurs oldukça detaylı. Bende yazılıma ilk merak sardığım zamanlar bu kursu izleyip öğrendim ve gayet yararlı oldu diyebilirim. Kursun şu anda 25.000’den fazla öğrencisi bulunuyor. Kursta html5 konusunda değinin eğitmen gayet güzel bir kurs hazırlamış. Kurs süresi toplam 9,21 saat. Kurs linki

Programlamaya Giriş : HTML

Kursun şu anda +25.000 kayıtlı öğrencisi bulunuyor. Kursta html yapısı ve html tagları hakkında deyinilmiş. Ama bu yeterlimi? kesinlikle değil. O yüzden bu kursu eğer hiç bilginiz yoksa izleyebilirsiniz. Kurs Linki

HTML&HTML5 Sıfırdan Kapsamlı Eğitim Seti

Bu kursta öncelikle size basit bir web sayfası yapmak için öğrenmeniz gereken bilgileri gösteriyor. Sonra ise uygulamalı bir şekilde ilk sitenizi yapıyorsunuz. Kursun en güzel özelliği ise html5 konusuna deyinmeleri.Html5 aslında biraz daha karmaşık olsa’da daha kullanışlı. Bu kursı izleyerek ilk sitenizi yapabilirsiniz. Kurs Linki

Temel HTML – Yeni Başlayanlar için Bir Saatte HTML

Bu kursta yine 0’dan ücretsiz yazılım öğrenmek isteyenler için gayet uygun bir kurs.  Kursta; html etiketlerini, web sayfası oluşturmayı, statik web sayfası ve kendi sitenizi yapabileceksiniz. Kurs oldukça detaylı bir şekilde yüzeysel olarak anlatışmış. Kursun şu anda 3000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunuyor. Kurs Linki

Sıfırdan Temel HTML Öğrenin

Toplam süresi 1.56 saat olan bu kursta html temel etiketleri ve html’in css ile farklarını öğrenebileceksiniz. Kursun şu anda 3500’den fazla  kayıtlı öğrencisi bulunurken kurs puanı 3.6. Eğitmen oldukça ilgili. Kurs Linki

Şimdi ise html’in kankası olarak adlandırabileceğimiz css kurslarına bakalım. Ücretsiz yazılım öğrenmek çok basit olmasına beklemeyin. Çünkü ücretsiz kurslar o kadar detay vermiyor. Ama bir kaç kaynaktan ücretsiz yazılım öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Yazılım kursu udemy css

Bir Saatte Css Öğren

Bu kursta eğitmen css yüzeysel olarak bir anlatım yapmış.Kursun şu anda 31.000’den fazla öğrencisi bulunuyor. Kursun ortalama puanı ise 4.1. Kursta css ile nasıl kendi web  sayfanızı tasarlayabileceğinizi anlatıyor. Kursun puanı düşük olsada çoğu yorum olumlu. Kurs Linki

Sıfırdan Temel CSS Öğrenin

Bu kursta 0’dan rahatlıkla orta seviye css bilginiz olacaktır. Kursun şu anda 6000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunuyor. Ücretsiz Yazılım öğrenmek için güzel bir kurs. Kurs puanı ise 4. Kurs Linki

CSS&CSS3 Sıfırdan Kapsamlı Eğitim Seti 

Kurs gayet kapsamlı bir şekilde hazırlanmış. Ve ücretsiz kurslar arasında en iyisi sayılır. Kursun 4.500’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunurken, kurs puanı ise 4.7. Kurs gayet sade olan anlatımı ile bilgiye daha rahat ulaşacaksınız. Kurs Linki

Şimdi ise yazılımın olmassa olmazı olan PHP.

ücretsiz yazılım kursu

PHP Yazabilirim-Temel PHP Eğitim Seti

Kurs gayet detaylı ve güzel hazırlanmış. Kursun şu anda 41.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunurken, kurs puanı 4.2. Kursu kişisel olarak tavsiye ediyorum. Kurs Linki

PHP Eğitim Seti 1

Bu kurs ise yine yüzeysel olarak anlatılmış. 0’dan orta seviyeye rahatlıkla gelebileceğiniz bir kurs. Kursun şu anda 12.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunurken, puanı ise 4. Kursu çok tavsiye etmiyorum ama yararlı olacaktır. Kurs Linki

Php ile Web Geliştirme

Bu kursta yine 0’dan sizleri orta seviyeye getirecek seviyede. Kurs toplam 3 saat 10 dakika. Kursun şu anda +10.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunuyor ve kurs 3.9 ortalamaya sahip. Bu kurs ile web geliştirmeye başlayabileceksiniz. Kurs Linki

İş-Proje-Sipariş Takip Scripti Yapımı PHP+PDO+Bootstrap

Bu kurs için orta derece bir bilginizin olması yetecektir. Kursta istediğiniz scriptleri ve yazılımları geliştirmeyi detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.  Kursun +12.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunurken, kurs puanı 4.5. Kurs Linki

Php İle Yönetim Paneli Yapmak

Bu kursta eğer bir scriptiniz veya yazılımınız varsa admin yani yönetim paneli yapmayı öğreneceksiniz.Kurs anlatımı oldukça basit bir şekilde anlatılmış. Kursun +7000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunuyor ve kurs puanı 4.8’dir. Kurs Linki

Sıfırdan Firma Scripti Kodluyoruz

Bu kursta 0’dan script kodlamayı öğrenebileceksiniz. Kurs gayet detaylı anlatımı sayesinde kolayca anlamınıza imkan sağlıyor.Kursta şu anda 10.000’den fazla kayıtlı öğrenci bulunuyor. Ve kurs puanı 4.4.  Kurs sayesinde ücretsiz yazılım öğrenebileceksiniz.

Kurs Linki

Sıfırdan One Page Cv Scripti Kodluyoruz

Bu kursda tamamen script kodlayabiliyorsunuz. Ama öncelikle bilmeniz gerekenler olarak Html,css ve orta seviye php bilgisine ihtiyacınız var. Yoksa kursta zorluk yaşayabilirsiniz.  Kursun şu anda 9000’den fazla kayıtlı öğrencisi varken, kurs puanı 4.6. Kurs Linki

Sıfırdan Gelişmiş Blog Scripti Kodluyoruz

Bu da yukarıdaki diğer 2 kurs gibi html, css ve orta seviye php bilgisi gerektiriyor. Kursun şu anda 7000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunuyor. Kurs puanı ise 4.6. Kurs Linki

Yazılım için gereken en önemli 3 kurs hakkında sizlere tavsiyelerimizi yaptık. Bu kurslar tamamen ücretsiz yazılım kurslarıdır.

• Ama en büyük sorun ücretsiz kurslarda kurs ile ilgili bir  soruyu eğitmene soramıyoruz. Bu büyük bir eksi olsada çözümü var. Benimde zamanında kullanmış olduğum yabancı bir yazılım hakkında soru sitesi var.
  • Stackoverflow sitesi. Sitede her ülkeden insan bulunuyor ve sitenin dili İngilizce. Eğer yazılım ile ilgili bir sorun yaşarsanız bu siteye üye olup sorabilirsiniz. Eğer İngilizceniz iyi ise direk yazarsanız kötü ise Google translate üzerinden çevirip sorunuzu sorabilirsiniz. Site gayet kullanışlı. Sizlerede tavsiye ederim. Artık sizde ücretsiz yazılım öğreneceksiniz.

• Feneroin başlığı 21 adet ücretsiz Udemy kursları olarak değiştirdi
  • Yanıtlar 0
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...

Önemli bilgi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik poliçesini inceleyebilirsiniz.