Jump to content

Düzenli olarak içilen çayın faydalarına şaşıracaksınız!


Feneroin

Recommended Posts

Çay, her ne kadar yüksek oranda tüketildiğinde belirli riskleri beraberinde getirse de doğru oranda içilmesi, sağlığınız için oldukça büyük faydalar barındırıyor.

Hatta kafein içermesi sayesinde kahve sevenlerin de alternatifleri arasında bulunuyor. İşte siyah çay ve etkileri…

Hatta kafein içermesi sayesinde kahve sevenlerin de alternatifleri arasında bulunuyor. İşte siyah çay ve etkileri…

KAN BASINCINIZI DÜŞÜRÜYOR  Dünya nüfusunun% 26'sının yüksek tansiyona sahip olduğu tahmin edilmektedir ve bu bazı ciddi sorunlara yol açabilir. Etki küçük olsa da, araştırmalar düzenli olarak siyah çay içmenin bunu azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

KAN BASINCINIZI DÜŞÜRÜYOR

Dünya nüfusunun% 26'sının yüksek tansiyona sahip olduğu tahmin edilmektedir ve bu bazı ciddi sorunlara yol açabilir. Etki küçük olsa da, araştırmalar düzenli olarak siyah çay içmenin bunu azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜYOR  Her 3 yetişkinden biri yüksek kolesterole sahiptir. Ancak erkekler genellikle kadınlardan daha yüksek risk altındadır. Araştırmacılar, diyetinize siyah çayın dahil edilmesinin kolesterol seviyenizi önemli miktarda düşürebileceğini keşfettiler.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜYOR

Her 3 yetişkinden biri yüksek kolesterole sahiptir. Ancak erkekler genellikle kadınlardan daha yüksek risk altındadır. Araştırmacılar, diyetinize siyah çayın dahil edilmesinin kolesterol seviyenizi önemli miktarda düşürebileceğini keşfettiler.

DİŞ ÇÜRÜKLERİNİ AZALTIYOR  Çay, genel olarak, genel ağız sağlığına çeşitli faydalar sağlayabilir. Ancak özellikle siyah çayın, çürüklere neden olan bakterileri öldüren bileşikler içerdiği bulundu.

DİŞ ÇÜRÜKLERİNİ AZALTIYOR

Çay, genel olarak, genel ağız sağlığına çeşitli faydalar sağlayabilir. Ancak özellikle siyah çayın, çürüklere neden olan bakterileri öldüren bileşikler içerdiği bulundu.

DİYABETİ ENGELLİYOR  Yaklaşık 422 milyon insan şeker hastalığından muzdarip. Tip 2, teşhis edilen tüm vakaların yaklaşık% 90-95'ini oluşturuyor. Fakat yapılan araştırmalar sonunda siyah çay tüketiminin kanınızdaki şeker miktarını azaltabileceği ve sonuç olarak bu hastalığa yakalanma ihtimalini düşürdüğü tespit edildi.

DİYABETİ ENGELLİYOR

Yaklaşık 422 milyon insan şeker hastalığından muzdarip. Tip 2, teşhis edilen tüm vakaların yaklaşık% 90-95'ini oluşturuyor. Fakat yapılan araştırmalar sonunda siyah çay tüketiminin kanınızdaki şeker miktarını azaltabileceği ve sonuç olarak bu hastalığa yakalanma ihtimalini düşürdüğü tespit edildi

Link to comment
Share on other sites

  • Yanıtlar 0
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Önemli bilgi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik poliçesini inceleyebilirsiniz.